Dopadło cię okrutne zmęczenie, mimo iż do końca dnia zostało jeszcze sporo czasu? To dobry moment na to, by dodać sobie energii i to w prosty sposób – za sprawą relaksującego i doładowującego masażu. Będzie to masaż głowy, który zadziała na twoje pokłady energii i przede wszystkim usunie zmęczenie. Staraj się wykonywać go po każdym bardziej stresującym dniu. Możesz też stosować go profilaktycznie, jeżeli wiesz, że z twoją energią w ostatnim czasie nie jest najlepiej.

Taki masaż jak najbardziej jesteś w stanie wykonać samodzielnie. W tym celu usiądź wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem i postaraj się najpierw lekko wyluzować. Poczuj ewentualne napięcia poszczególnych mięśni i w razie potrzeby je rozluźnij. Teraz podnieś obie dłonie i dotknij opuszkami palców czubka głowy. Staraj się jak gdyby ją rozcierać, wykonując przy tym koliste spokojne ruchy. Teraz zacznij kierować się w stronę uszu. Cały czas masuj skórę kolistymi ruchami, zatrzymując się na dłuższą chwilę tuż przy skroniach, albowiem w tym miejscu głowa potrafi być mocno napięta.

Teraz, gdy pierwszy etap masażu głowy został już wykonany, możesz przejść płynnie do drugiej części. Zacznij dotykać swojej głowy i jak gdyby ją szczypać. Twoje ruchy powinny imitować niemalże wyrywanie włosów (ale spokojnie, niczego tutaj nie będziesz się tak naprawdę pozbywać). Rób to jednak z wyczuciem i dbaj o to, by to szczypanie było mimo wszystko w miarę delikatne. Możesz też poszukać w sieci różnych filmików, które pokażą ci, jak taki masaż głowy rzeczywiście powinien wyglądać.

W tworzeniu tego artykułu pomagał nam portal Zabrze Info, gdzie również można znaleźć różne ciekawostki sportowe, a przy okazji sprawdzić najnowsze wiadomości z regionu.

Po takim masażu uczucie zmęczenia powinno być mniej odczuwalne, jednakże nie jest powiedziane, że zniknie ono całkowicie, więc tego staraj się nie zakładać. W razie dalszych komplikacji spróbuj wypróbować inne sposoby na zmęczenie. Czasami lepszy od drzemki może okazać się szybki spacer na świeżym powietrzu. Ruch działa pobudzająco i zarazem odprężająco. A już zwłaszcza ruch praktykowany na zewnątrz, w towarzystwie natury.