Warto się ruszać. W momencie, kiedy przestaniemy uprawiać sporty, a zwyczajnie zasiądziemy, będziemy się sukcesywnie staczać w przepaść. Przepaść naszego zdrowia fizycznego, ale również psychicznego.

Nie trzeba się opierać na żadnych konkretnych badaniach, by odkryć prawdę nadzwyczaj banalną – brak ruchu to po prostu równia pochyła do kalectwa.

Warto uprawiać sporty, dużo biegać lub chociaż chodzić

Możemy zainwestować w zegarek lub po prostu na nasz telefon pobrać aplikację, która będzie liczyła nasze kroki w ciągu dnia. Na dobry początek to powinno wystarczyć. Warto monitorować ilość przebytych kroków, by mieć świadomość, że żyjemy dość aktywnie.

Liczba optymalna i już bardzo dobra? Dziesięć tysięcy kroków dziennie. To sporo. Ale spokojnie. Jeśli robisz tych kroków nieco mniej, a Twoja średnia wynosi od 7-9 tysięcy dziennie, to też już jest nieźle. Najważniejsze, by dużo chodzić, nawet wtedy, kiedy nie trzeba i kiedy się bardzo nie chce. Dobrym pomysłem na zrzucanie wagi jest również bieganie. Tutaj motywacji trzeba już jednak odrobinę więcej, dużo chęci i cierpliwości. Nie od razu Rzym zbudowano i tak będzie również z bieganiem. Małymi krokami, do swoich wyznaczonych celów. Pamiętaj jednak, by nie były zbyt duże i zbyt ambitne na początek.

Oczywiście istnieje wiele innych aktywności, które możemy wykonywać, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Zwykła gimnastyka, rower, rolki, chodzenie z kijami. W brzydką pogodę zawsze można wybrać się na siłownię i tam wylać nico potu. Ogromne efekty dla twojego zdrowia psychicznego i fizycznego da w szczególności bieganie w każdej formie na zewnątrz i dla osób które uwielbiają biegi przygotowaliśmy vademecum z rzetelnymi poradami w tym temacie – zbiór zasad, które każdy biegacz musi wprowadzić od zaraz.

O czym należy pamiętać przy bieganiu, chodzeniu i ogólnym utrzymywaniu zdrowego stylu życia?

Pamiętaj. Najprostszą i najłatwiejszą metodą są spacery. Rób kroki, gdzie jest to tylko możliwe i nie szukaj niepotrzebnych wymówek. Twój organizm Ci podziękuje. Poczujesz się lepiej fizycznie, psychicznie, zadbasz o formę, kondycję i polepszysz wygląd swojego ciała.