Przejście na dietę i odchudzanie to często coś, na co kobiety patrzą ze zgrozą. Z jednej strony z powodu przekonania, że jest to coś bardzo trudnego i droga pełna deprywacji, z drugiej strony z powodu strachu przed utratą tych rzeczy, które tak bardzo lubią w swoim ciele, takich jak piersi i pośladki.

Rzeczywistość jest taka, że biust jest jednym z obszarów najbardziej narażonych na utratę objętości i zwiotczenie, jednak mamy do dyspozycji kilka sztuczek i wskazówek, które pozwolą nam temu zapobiec. Chcesz wiedzieć jak schudnąć bez utraty biustu?

Czy można schudnąć bez utraty piersi?

Za każdym razem, gdy zbliża się dobra pogoda, z nadejściem nowego roku i nowymi postanowieniami, z powodów medycznych lub po prostu z czystych chęci wiele kobiet chce stracić trochę dodatkowych kilogramów. Wiele osób robi to jednak z obawą, że niektóre obszary ciała, takie jak piersi, również się skurczą. Po pierwsze, nie da się wybrać miejsca, w którym chcemy spalić tłuszcz, więc bardzo trudno jest zapobiec temu, aby piersi straciły mniej objętości, jeśli stracimy dużo na wadze. Piersi składają się z naczyń krwionośnych, tkanki mięśniowej, gruczołów i tłuszczu, więc jeśli schudniemy, część tego tłuszczu zniknie.

Można jednak budować mięśnie w tym obszarze, aby zrekompensować utratę tłuszczu przyrostem mięśni, dzięki czemu piersi staną się jędrniejsze. Aby to zrobić, należy zacząć od dwóch podstawowych założeń: diety i ćwiczeń.

Dieta na schudnięcie bez utraty rozmiaru piersi

Piersi są jednym z obszarów ciała najbardziej wrażliwych na utratę tłuszczu, w rzeczywistości są bardzo podatne, jeśli chodzi o utratę objętości i zwiotczenie. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak schudnąć bez utraty piersi:

  • Nie daj się zwieść, nie ma diety cud, która uchroni Twoje piersi przed utratą tłuszczu, ale jeśli będziesz przestrzegać zbilansowanej i stopniowej diety, unikniesz zwiotczenia.
  • Stopniowa utrata wagi zapobiegnie pojawieniu się rozstępów, problemu estetycznego, którego powinnaś unikać.
  • Nie przechodź na diety, które są zbyt rygorystyczne i powodują efekt jojo.
  • Włącz do swojej diety białko, zwłaszcza ryby, których kwasy wielonienasycone uelastycznią Twoją skórę.
  • Unikaj tłustych potraw: czerwonego mięsa, masła i potraw smażonych.
  • Włącz do diety owoce, warzywa i zieleninę, zwłaszcza zielone warzywa liściaste, które mają beta-karoten, niezbędny do tworzenia witaminy A.

Tonizowanie mięśni bez utraty biustu

Kolejną elementarną rzeczą, aby móc schudnąć bez wpływu na piersi jest uprawianie sportu. Ćwiczenia fizyczne powinny być podstawowym filarem każdej diety, a w tym przypadku są również niezbędne, aby biust zachował swoje napięcie i nie zwisał. Ćwiczenia na mięśnie biustu znajdziesz tutaj: https://naturalcare.pl/jak-poprawic-wyglad-biustu-cwiczeniami/