Prawie każdy na ziemi pragnie osiągnąć w życiu jakiś sukces, zostać bogatym, ukształtować w końcu idealną sylwetkę czy po prostu polepszyć standardy swojego życia. Nie jest to niemożliwe, ale też nie przyjdzie nam to tak samo w sposób łatwy i przyjemny. Ile razy w swoim życiu powiedzieliście do siebie „Dzisiaj już jest za późno na trening. Zrobię go jutro”, albo ile razy zaspaliście do szkoły bądź pracy wyłączając budzik i idąc na pięciominutową drzemkę i budząc się godzinę później w panice i strachu? Nasz mózg możemy porównać do prostego mięśnia, wraz z jego ćwiczeniem jego siła się zwiększa a horyzonty poszerzają Z pomocą przychodzi nam dyscyplina i przyzwyczajenia. Gdyż poprzez dobre nawyki oraz zdyscyplinowany umysł wszystko w życiu przychodzi nam łatwiej. Nie każdy niestety potrafi ćwiczyć swoją dyscyplinę i w taki sposób kreować nawyki, poniżej postaram się wam przybliżyć sposoby w jakie możecie zwiększać poziom swojej dyscypliny i wykreować dobre nawyki.

Zaczynaj małymi krokami.


Nie od razu Rzym zbudowano, czyż nie? Działania jakie musimy wykonać to poznać siebie, swoje złe i dobre automatyzmy, które z nich chcesz usunąć a jakie chcesz dodać? Poprzez małe kroki rozumiem codzienne działania takie jak:
• Ścielenie łóżka rano
• Czytanie 10 stron książki
• Spacer na świeżym powietrzu
• Dbanie o higienę
Przytoczyłem właśnie te przykłady z powodu tego że są one zazwyczaj proste, nie wymagają dużo wysiłku i nie zajmują dużo czasu. Aby te czynności weszły nam w nawykowe działania potrzeba je wykonywać nie miej jak 21 dni.

Nie bój się zwiększyć tępa.


Pamiętaj żeby się nie ograniczać i wraz z upływem czasu zwiększyć poziom trudności, dodaj do swojej codziennej rutyny czynności które nie przychodziły Ci wcześniej łatwo. Są to codzienne zadania takie jak:
• Aktywność fizyczna
• Pogłębianie swojej wiedzy i umiejętności

Co Ja robię aby ćwiczyć swoją dyscyplinę?


Aby ułatwić sposób w jaki tworzy się nawyki potrzebne jest zwiększenie swojej siły woli. Osobiście ćwiczę ją poprzez chodzenie na sporty walki, musisz się dostosować do zaleceń trenera, być na każdym treningu i dawać z siebie wszystko niezależnie jak się czujesz. Wstawanie o 5, tak wcześnie wstaję aby wykorzystać jak najwięcej swojego dnia produktywnie. Branie szybkiego i zdrowego zimnego prysznica, robiąc to muszę przełamać swoją strefę komfortu i wykonać czynność która przekazuje ciału negatywne bodźce. Te wszystkie poczynania pomagają mi ćwiczyć siłę mojego mięśnia siły woli jakim jest mózg i uważam że każdy potrafi to wykonać i poprzez ten wysiłek każdy może stworzyć wzór do naśladowania.