Zapraszamy do zapoznania się z 5 korzyściami, które wynikają ze spędzania czasu na świeżym powietrzu

1. Świeże powietrza pozwala na bardziej efektywną pracę mózgu

Przebywanie na świeżym powietrzu jest korzystne dla rozwoju mózgu. W wielu badaniach wykazano, że dzieci, które spędzają więcej czasu w naturalnym środowisku, lepiej rozwijają się poznawczo. Faktem jest, że bezpośredni kontakt z przyrodą wspomaga rozwój mózgu w kilku aspektach — oprócz poznawczego, poprawia m.in. ciśnienie krwi.

2. Lepsze samopoczucie dzięki świeżemu powietrzu

Spacery wśród drzew, podziwianie zieleni pomaga zwalczać stres i depresję. W dzisiejszych czasach żyjemy w zabieganym świecie, w którym prawie na nic nie mamy czasu. Relaksujący spacer po zielonych terenach miasta pomaga oczyścić umysł, podnosi samoocenę i poprawia samopoczucie.

3. Dzięki świeżemu powietrzu będziesz miał zdrowsze oczy

Aktywność na świeżym powietrzu może do pewnego stopnia zmniejszyć krótkowzroczność u dzieci. Po wielu latach badań stwierdzono, że dzieci w wieku szkolnym, które spędzały więcej czasu w świetle słonecznym, miały mniej problemów z krótkowzrocznością niż te, które tego nie robiły.

4. Świeże powietrze = sprawniejsze oddychanie

Słońce zabija bakterie, które wywołują choroby układu oddechowego. Czyste powietrze to zdrowie. Zdrowsze powietrze pozwoli nam poprawić stan zdrowia układu oddechowego, ponieważ powietrze będzie mniej zanieczyszczone chorobami. Niewiele doznań jest tak przyjemnych, jak zaczerpnięcie świeżego powietrza, które daje poczucie spokoju i wyciszenia, a także zdrowia.

5. Bardziej komfortowy sen dzięki świeżemu powietrzu

Kiedy jesteśmy w domu, zazwyczaj jesteśmy podłączeni do ekranów, niezależnie od tego, czy jest to telefon komórkowy, tablet czy telewizor, wszystkie te bodźce związane ze sztucznym światłem mają wpływ na produkcję melatoniny (hormonu, który nasz organizm wytwarza naturalnie po zapadnięciu zmroku i który pomaga nam zasnąć). Badania wykazały, że u osób, które wyjechały na kemping i spały na łonie natury, produkcja melatoniny wzrasta nawet po powrocie do domu.

źródło: https://www.interesujace.pl/ – liefstyle, relacje, kosmetyki i wiele więcej