Osłabione ramiona to zmora wielu kobiet, a obwisłe mięśnie (zwane często motylkami) mogą się w wielu przypadkach stać przyczyną poważnych kompleksów.

Jakie ćwiczenia na ramiona warto wykonywać, by w prosty i skuteczny sposób poprawić wygląd swych ramion?

Wbrew pozorom ćwiczenia na ramiona nie są ani zbyt trudne, ani czasochłonne. Dla wielu kobiet ważną informacją będzie to, iż do ich wykonywania nie są potrzebne ani wizyty na siłowni, ani specjalistyczne sprzęty. Owszem, hantle są przydatne, jednak z powodzeniem można je zastąpić butelkami wypełnionymi wodą. Taki sprzęt, wykorzystywany regularnie podczas domowej gimnastyki, może się okazać najlepszym wsparciem z tak uciążliwą dla wielu kobiet przypadłością, jaką są sflaczałe tricepsy. Jedno ze skuteczniejszych ćwiczeń, na które warto postawić, polega na wyciskaniu ciężarków zza głowy w pozycji siedzącej.

Aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie, należy usiąść na krześle, wziąć w dłonie ciężarki i połączyć je nad głową. Następnie należy zablokować łokcie na wysokości głowy, a przedramiona z ciężarkami przenosić za głowę, możliwie jak najbardziej w dół. Kolejne ćwiczenie polega na uginaniu ramion na ławeczce. Do wykonania tego ćwiczenia potrzebna będzie niewysoka ławka, na której można usiąść w taki sposób, by móc ułożyć na niej dłoni tak, by ramiona znalazły się możliwe jak najbliżej tułowia.

Następnie trzeba wysunąć do przodu nogi, unieść pośladki i wykonywać ćwiczenia polegające na uginaniu ramion. To kolejne, bardzo proste ćwiczenie, dzięki któremu każda z nas może szybko poprawić wygląd swych ramion w skutecznie wzmocnić tricepsy.

źródło: https://www.echa.pl/ – serwis o sportach, diecie i zdrowym stylu życia