Zarządzanie stresem jest ważne. Te ćwiczenia wspierane przez trenera mogą pomóc. Od wypalenia zawodowego, wysokich cen gazu, inflacji i ogólnego cyklu wiadomości, jest wiele rzeczy, które mogą Cię stresować. Ważne jest, aby radzić sobie ze stresem – a ćwiczenia mogą pomóc.

Chociaż joga zwykle znajduje się na szczycie listy ćwiczeń łagodzących stres, nie jest to jedyna opcja, która pomoże ci znaleźć zen. W rzeczywistości każdy rodzaj treningu może pomóc Ci poczuć się lepiej. Poniższe opcje niekoniecznie są treningami odprężającymi, ale nadal sprawią, że będziesz ociekać potem i poczujesz się lepiej niż na początku.
Niektórzy eksperci twierdzą, że intensywne treningi, takie jak trening interwałowy o wysokiej intensywności, mogą pomóc w budowaniu siły psychicznej, która pozwala radzić sobie ze stresem i innymi wyzwaniami.

Ćwiczenia, które mogą pomóc zredukować stres

Treningi polegają na tym, że są intensywne, ale szybkie, dzięki czemu świetnie nadają się do wpasowania się w napięte harmonogramy. Inną korzyścią, jeśli chodzi o stres, jest to, że intensywny trening przez krótki czas wymaga dużo skupienia, co nie pozwala myśleć o tym, co Cię stresuje.

W celu radzenia sobie ze stresem są treningi, które skupiają się na kondycjonowaniu ciała, w przeciwieństwie do tych, które wymagają liczenia powtórzeń, takich jak interwały czasowe. Dzięki temu umysł może naprawdę skupić się na chwili. Używanie funkcjonalnych elementów wyposażenia, takich jak kettlebells, hantle, paski TRX, wprowadza ciało w bardziej proprioceptywne środowisko. Propriocepcja to zdolność wyczuwania pozycji i ruchów własnego ciała. Im więcej ciała tam żyje, tym bardziej poprawia się zdrowie poznawcze.

Trening siłowy pomagający zredukować stres

Badanie z 2020 r. wykazało, że regularne treningi siłowe miały pozytywny wpływ na poziom lęku i objawy zmartwienia u młodych dorosłych.

Istnieje wiele dowodów na to, że ćwiczenia ogólnie czynią cię szczęśliwszym i mogą wspierać lepsze zdrowie psychiczne, ale to badanie koncentrowało się w szczególności na treningu siłowym, który mówi nam jeszcze więcej o tym, jak różne rodzaje ćwiczeń mogą wpływać na twój umysł. Każda forma wysiłku fizycznego uwalnia endorfiny, które są substancjami chemicznymi wytwarzanymi przez organizm w celu łagodzenia stresu i bólu. Bardziej specyficzny dla treningu siłowego, jest program masy ciała lub siły ważonej buduje on pewność siebie, poprawia nastrój, pomaga się zrelaksować i poprawia jakość snu.

Konkluzja: Nauka mówi, że ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć stres i poprawić nastrój. To, co jest uważane za zabawne lub relaksujące, może różnić się w zależności od osoby, więc dodaj elementy zabawy lub zen do każdego treningu, w zależności od tego, co działa na Ciebie. Na przykład, może zajęcia taneczne są zabawne dla jednej osoby, ale wywołują niepokój dla innej.

Wypróbuj trening siłowy na stres w domu

Do tego treningu będziesz potrzebować maty fitness, zestawu lekkich i średnich hantli. Możesz również użyć paska TRX, jeśli go masz, ale jeśli nie, po prostu pomiń ruch TRX i rób regularne pompki.

Wykonuj następujące ćwiczenia przez 1 minutę każde (ustaw zegar, aby pomóc w śledzeniu). Przez 50 sekund każdego ćwiczenia, które wykonujesz, po czym następuje 10 sekund odpoczynku w celu zresetowania. Pomiędzy każdą serią (od jednej do dwóch serii dla początkujących, od trzech do czterech dla zaawansowanych) zrób 30-sekundową przerwę na regenerację. Aby wyrównać swój trening, spróbuj zwiększyć ciężary, gdy wykonasz trzy lub cztery ćwiczenia.

Martwe robaki z hantlami: Połóż się na plecach. Trzymaj po jednym hantle w każdej ręce. Ramiona są prosto nad klatką piersiową z hantlami skierowanymi do siebie. Nogi powinny być ustawione pod kątem 90 stopni, stopy zgięte. To jest twoja pozycja startowa. Wyciągnij jednocześnie lewą nogę do przodu i prawą rękę do tyłu nad głowę. Powrót do pozycji wyjściowej. Alternatywnie na drugą stronę.

Trzymaj w pozycji na stole: nadgarstki, łokcie, ramiona ustawione w jednej linii. Kolana i biodra ułożone w stos. To jest pozycja startowa. Podnieś kolana z ziemi. Lekko wyciśnij kolana i przytrzymaj przez 5 sekund. Powrót do pozycji wyjściowej. Powtarzać.

Pompki TRX: Połóż ręce na górnej kołysce. Ramiona są proste. To jest pozycja startowa. Opuść ciało, aż ramiona znajdą się pod kątem 45 stopni. Trzymaj łokcie w jednej linii z klatką piersiową. Zaangażuj klatkę piersiową i cofnij ramiona do pozycji wyjściowej.

Nie masz TRX? Bez obaw. Zrób to samo ustawienie, co pasek TRX, ale połóż ręce na krawędzi kanapy, ławki lub krzesła. Upewnij się, że są dociśnięte do bezpiecznej powierzchni, takiej jak ściana.

Rzędy renegatów: przyjmij pozycję do pompek z ramionami ułożonymi na nadgarstkach. Trzymaj stopy tak szeroko, jak twoja mata. To jest pozycja startowa. Trzymaj hantle w każdej ręce i wiosłuj prawą stroną, wciągając prawy łokieć do tylnej kieszeni. Umieść ramię z powrotem w pozycji wyjściowej. I przejdź do lewego rzędu bocznego. Powrót do pozycji wyjściowej.

Huśtawki narciarza: Zacznij stać. Trzymaj lekkie hantle po swojej stronie w pozycji uchwytu młotka. Zawias w biodrze i odepchnij tyłeczek. Wyciągnij ręce za siebie, trzymając ręce równolegle do boku ciała. Prowadź hantle do przodu, przesuwając biodra do przodu. Przesuwanie ciężaru do poziomu ramion.

Unoszenie hantli z przodu z boku. Zacznij w pozycji stojącej ze złączonymi stopami i jednym lekkim hantlem po lewej stronie. To jest pozycja startowa. Prawa noga rzuca się na boki w prawo. Podczas lonżowania unieś lewą rękę do przodu, dłonią skierowaną do góry. Powrót do pozycji wyjściowej. Pozostań po tej samej stronie przez 25 sekund. Następnie przejdź na drugą stronę.

Zacznij leżeć na klatce piersiowej z rękami pod ramionami. Dłonie płaskie. Trzymaj wszystkie 10 palców u nóg wciśniętych w ziemię. To jest pozycja wyjściowa. Naciśnij w pozycji do pompek. Wskocz do pozycji przysiadu (stopy znajdują się na zewnątrz dłoni). Skokowy przysiad. Cofnij stopy do pozycji pchania. Opuść do pozycji wyjściowej.

Deska na przedramię: Zacznij od pompki i opuść się na przedramiona, z ramionami ułożonymi nad łokciami. Zaangażuj największe grupy mięśni – plecy, klatkę piersiową, pośladki i mięśnie czworogłowe. Gdy tylko poczujesz, że tracisz zaangażowanie w którąkolwiek z tych grup mięśni, opuść kolana na ziemię. Resetowanie. Wróć do ładowni z desek.

źródło: https://www.mozliwe.pl/ – zdrowie, psychika i trening